poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
Zapomniałem hasła
ePRENUMERATA
POSŁANIEC
ZAMÓW   

WYDANIA ARCHIWALNE

01/2015

Temat przewodni: BOGACTWO KOŚCIOŁA

czytaj wersję on-line

zamów PDF

02/2015

temat przewodni: WŁADZA JEST OD BOGA

czytaj wersję on-line

zamów PDF

03/2015

temat przewodni: CZYSTA MIŁOŚĆ

czytaj wersję on-line

zamów PDF

04/2015

temat przewodni: UCZCIWOŚĆ MAŁŻEŃSKA

czytaj wersję on-line

zamów PDF

01/2015
02/2015
03/2015
04/2015
SŁOWO NA DZIŚ

LITURGIA SŁOWA

Myśl Ojców pustyni

Jeśli ktoś – oddany jakiemuś zajęciu – nie przerywa go nawet wówczas, gdy nastał czas modlitwy, oznacza to, że stał się igraszką demonów. Taki właśnie cel mają owi złodzieje, zagrabiając nam godziny, jedną po drugiej.
(św. Jan Klimak, Drabina do nieba, st.28)

czytaj WIĘCEJ >


MULTIMEDIA
FACEBOOK

3 tygodni temu

W ostatni dzień #28MSSM podczas konferencji, która rozpoczęła się po śniadaniu, nawrócona okultystka Patrycja Hurlak mówiła o współczesnych zagrożeniach duchowych i sposobach ochrony przed nimi.
Eucharystii na zakończenie dębowieckiego festiwalu młodych przewodniczył przełożony generalny misjonarzy saletynów ks. Silvano Marisa MS. Obecny był także ks. prowincjał Andrzej Zagórski MS.
W homilii ksiądz generał nawiązując do postaci bł. Pier Giorgio Frassatiego, zachęcał młodzież do życia w bliskości z Jezusem i Maryją, radosnego i oddanego innym.
28 Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych zgromadziło 2000 uczestników z całej Polski oraz ze Słowacji i Czech.
... WięcejMniej

3 tygodni temu

Jednym z gości w piąty dzień #28MSSM był biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk. Podczas konferencji wyjaśniał, że człowiek, który chce cieszyć się szczęściem w życiu musi być wytrwały i uczciwy. Odpowiedzi na pytania zadawane przez uczestników pokazały, że biskup Marek ma świetny kontakt z młodymi ludźmi.
Przed popołudniową Eucharystią wspólnie odmówiono koronkę do Bożego Miłosierdzia. Mszy św. przewodniczył biskup Solarczyk. W homilii podkreślił, jak ważne jest, by ludzie wierzący mówili innym o obecności Boga w swoim życiu.
Po Mszy św. z młodymi spotkała się „nawrócona wiedźma” – aktorka Patrycja Hurlak. Dzięki jej świadectwu młodzi mogli zrozumieć, jak wielkim niebezpieczeństwem jest okultyzm.
W przedostatni dzień 28 Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych koncert uwielbienia zagrała Tymczasowa Formacja Prowizoryczna. Modlitwą wieczorną była adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która zgromadziła ponad 2000 uczestników.
... WięcejMniej

3 tygodni temu

Czwartego dnia #28MSSM poranną konferencję na temat odkrywania powołania życiowego wygłosiły s. Barbara Marczewska i s. Agnieszka Wrońska. Szarytki odpowiadały także na pytania uczestników, których ciekawiło codzienne życie i posługa sióstr.
Tradycyjnej Eucharystii nowo wyświęconych księży przewodniczył pochodzący z Litwy o. Rajmund Jurobitis ze Zgromadzenia Synów Maryi. Dialogowaną homilię w czasie Mszy św. wygłosili franciszkanie o. Leonard Bielecki i o. Franciszek Chodkowski. Po południu twórcy wideobloga bEZ sLOGANU odpowiadali na pytania młodzieży.
Wieczorem odbyły się „spotkania w trawie”, podczas których młodzież rozmawiała o powołaniu życiowym. Ostatnim akordem dnia była dobra zabawa poprowadzona przez grupę Imprateam – Wodzireje Brzescy. Dzień zakończył się wspólną modlitwą.
... WięcejMniej

NASZE DZIEŁA
SALETYŃSKIE SPOTKANIA MŁODYCH
CENTRUM POJEDNANIA

Zapraszamy WSZYSTKICH, aby wspólnie odkrywać wartość osoby ludzkiej w oczach Boga. On nie potępia nikogo, ale każdego wzywa do nawrócenia.

REFERAT MISJI ZAGRANICZNYCH