Prenumerata
Sucha 35B
30-601 Kraków

Orędzie na czasy ostateczne

Nie odrzucajcie miłości Boga, patrzcie na krzyż i to, co On zrobił dla was. On chce być blisko was. Jeśli Go opuścicie, konsekwencje mogą być trudne do przewidzenia.

To słowa troski, które Bóg chce ustami Maryi przekazać swoim dzieciom. Powierza to zadanie właśnie Jej, bo jeśli Matka, która płacze, nas nie przekona, to kto jeszcze mógłby to zrobić?

foto. The Great Day of His Wrath / John Martin (1789–1854) / Tate Britain

Mijają kolejne miesiące pandemii. Wirus wywołuje chorobę, z którą póki co świat nie może sobie poradzić. Taka sytuacja nie jest nowa w historii ludzkości. Naukowcy informują, że podobna w skutkach epidemia pojawia się raz na 100 lat. W czasie takich kryzysów pojawiają się próby ponownego dawania odpowiedzi na temat przyczyn ludzkiego cierpienia. Dla osób wierzących istotną rolę pełnią objawienia prywatne. Słowa przekazywane przez Jezusa, Maryję czy świętych są na nowo odczytywane, niestety często błędnie. W obecnej sytuacji wydaję się wręcz konieczne przypomnienie zasad, jak bezpiecznie interpretować objawienia prywatne oraz jak w tym kluczu powinniśmy spojrzeć na wydarzenie, które miało miejsce 19 września 1846 roku w La Salette.
Tytuł artykułu jest prowokujący: Orędzie na czasy ostateczne. Wyrażenie „czasy ostateczne” często pojawia się w komentarzach do poszczególnych objawień prywatnych. W minionych miesiącach stało się ono jeszcze bardziej popularne. Warto przypomnieć, że czasy ostateczne obejmują okres od wniebowstąpienia Jezusa do paruzji, czyli Jego ponownego przyjścia. W związku z tym każde orędzie wygłoszone do osób doświadczających spotkań z „gośćmi z nieba” jest orędziem na czasy ostateczne. Kościół od początku bardzo ostrożnie podchodził do takich wydarzeń. Większość z nich odrzuca jako fałszywe lub nie wypowiada się oficjalnie na ich temat.

(…)

Kocham Cię, oddałem swoje życie za Ciebie i pragnę, żebyś był szczęśliwy, czyli nie oddalał się ode Mnie.

foto. Płacząca Pani z La Salette


Zachęcamy do lektury całego artykułu ks. Piotra Grudnia MS, który interpretuje treści, znaki i ostrzeżenia jakie Płacząca Pani wypowiedziała dzieciom w La Salette a nie straciły obecnie swej aktualności, zamieszczonego w numerze 5/2020 „LaSalette” Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej z tematem przewodnim <<Maryja dziś>>.

 

Zostań prenumeratorem naszego saletyńskiego dwumiesiecznika!


Zostań prenumeratorem naszego saletyńskiego dwumiesiecznika!   Szczegóły – >TUTAJ


.

 

.

Zobacz inne
Maryja w kościołach protestanckich
M DE MARIE – M OD MARYI
Być jak MARYJA
Maryja dziś – zapowiedź numeru 5/2020