Prenumerata
Sucha 35B
30-601 Kraków

Saletyni Świeccy w hołdzie Maryi

Saletyni Świeccy to wspólnota osób świeckich, które żyją duchem Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów oraz orędzia Matki Bożej z La Salette. Innymi słowy, starają się żyć charyzmatem pojednania na co dzień, propagować orędzie, gdzie tylko jest to możliwe i modlić się o pojednanie. Do Saletynów Świeckich mogą przystąpić ci, którzy czują w sercu takie przynaglenie, a także należą do wspólnoty działającej przy parafii Matki Bożej Saletyńskiej, w której na co dzień się formują i mieli już okazję zapoznać się z objawieniem Matki Bożej z La Salette. Jako świeccy saletyni mogą szerzej poznawać to objawienie, a także rozwijać i pogłębiać w sobie charyzmat zgromadzenia oraz wnosić go w środowiska, w których żyją, przy asyście księży misjonarzy saletynów.

W Polsce wspólnoty świeckich saletynów istnieją w kilku miastach, m.in.: w Rzeszowie, Krakowie, Mrągowie i Olsztynie. Na świecie są w wielu krajach: na Słowacji, we Włoszech, Francji, Indonezji, Madagaskarze, Brazylii, Argentynie, Boliwii, Stanach Zjednoczonych, Indiach, Angoli, Filipinach i Mjanmie. Wszystkie te kraje końcem zeszłego roku zjednoczyły się na wspólnej modlitwie różańcowej w hołdzie Maryi, dziękując Jej za objawienie w La Salette. W każdą pierwszą sobotę miesiąca, poczynając od grudnia 2020, każdy kraj po kolei staje się koordynatorem Międzynarodowego Różańca, który zakończymy we wrześniu 2021, w 175 rocznicę objawienia. Łączymy się w modlitwie poprzez platformy internetowe i media społecznościowe i prosimy o łaski dla saletyńskich wspólnot, poszczególnych krajów, papieża Franciszka i całego świata. Jest to modlitwa setek świeckich, która niewątpliwie jednoczy i napawa radością. Przygotowywany jest również koncert jubileuszowy – na 18 września. Każdy kraj będzie miał możliwość zaprezentowania utworu muzycznego w swoim języku, skomponowanego specjalnie na to wydarzenie, oczywiście bezpośrednio nawiązującego do objawienia Maryi w La Salette. Już dziś serdecznie zapraszamy na koncert, a o szczegółach poinformujemy niebawem poprzez media społecznościowe.

Lidia Miś-Nowak
główny koordynator saletynów świeckich w Polsce

 

Zachęcamy do pełnej lektury najnowszego numeru naszego dwumiesięcznika „LaSalette” Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej z tematem głównym <<Chwalimy Cię MARYJO>>.

 

okładka Posłańca 5/2021


Zostań prenumeratorem naszego saletyńskiego dwumiesiecznika!

Szczegóły – >TUTAJ


.

 

.

You may also like
Chwalimy Cię, MARYJO – zapowiedź numeru 5/2021
Głos pokrzywdzonych – zapowiedź numeru 3/2021