Prenumerata
Sucha 35B
30-601 Kraków

ŁASKA LA SALETTE

Są takie spotkania, które zmieniają nas na zawsze. Każdy z uczniów Jezusa mógłby zaświadczyć, że po spotkaniu z niezwykłym Rabbim z Nazaretu, życie już nie było takie samo. I tak dzieje się przez wieki. Św. Augustyn spotkał św. Ambrożego, biskupa Mediolanu i postanowił przyjąć chrzest, św. Franciszek usłyszał głos samego Pana nawołujący do odbudowania Kościoła, św. Ignacy po wizji nad rzeką Cardoner nigdy nie był już tym samym człowiekiem. W nieskończoność można by wymieniać podobne sytuacje.

Pewne ciepłe wrześniowe popołudnie roku 1846 było punktem zwrotnym w życiu Maksymiliana i Melanii, dwojga prostych, biednych pastuszków. Po spotkaniu tajemniczej Pięknej Pani i wysłuchaniu Jej słów, całe ich życie miało odtąd służyć przekazywaniu orędzia pojednania całemu Jej ludowi. To zjawienie jednak nie odmieniło tylko ich życia, ale stało się impulsem do nawrócenia czy ożywienia wiary wielu mieszkańców XIX-wiecznej Francji i Europy.

Niniejsze wydanie Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej zawiera świadectwa wielu osób, dla których zetknięcie się z łaską La Salette oznaczało mniejszy lub większy zwrot w dotychczasowym życiu. Dobiega szczęśliwego końca proces beatyfikacyjny Sługi Bożego ks. Jana Berthiera, saletyna, założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Br. Bronisław Glanc MS zmarł w 1986 roku w opinii świętości i wielu mieszkańców Dębowca oraz okolic pielęgnuje o nim pamięć. Po zjawieniu Maryi w La Salette powstały dwa zgromadzenia zakonne, które do dziś owocnie służą Kościołowi.

Tymczasem historia toczy się dalej. Maryja powołuje kolejnych misjonarzy i misjonarki, wstawiając się za nami u Syna, przemienia serca, uzdrawia ciała i dusze, wzbudza wielkie apostolskie pragnienia. Łaska La Salette jest ciągle żywa.

Przekonaj się o tym osobiście!

 

You may also like
Chwalimy Cię, MARYJO – zapowiedź numeru 5/2021
W SALETYŃSKIEJ PARAFII